Deklaracja dostępności
Dolnobrzeskie Specjalistyczne Centrum Medyczne zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://www.dscm.com.pl/ .
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia przedstawionego przez firmę
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl S.C., która zadeklarowała wyżej określony poziom zgodności
z wytycznymi aktualnego standardu WCAG.
Skróty klawiszowe
W ramach strony internetowej występują następujące skróty klawiaturowe:
- Przejdź do głównego menu ( ALT + 0 )
- Przejdź do treści ( ALT + 1 )
- Mapa strony ( ALT + 2 )
- Przejdź do wyszukiwarki ( ALT + 3 )
- Wersja kontrastowa ( ALT + 4 )
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Sebastian Drabik - mejlowo biuro@dscm.com.pl lub telefonicznie 71 319 00 67.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Dolnobrzeskie Specjalistyczne Centrum Medyczne Sp. z o.o.
ul. Wilcza 6, 56-120 Brzeg Dolny
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Budynek posiada trzy ogólnodostępne wejścia oznaczone literami A, B, C naklejonymi w górnym prawym rogu drzwi.
Wejście główne ogólnodostępne A do budynku znajduje się od ul. Wilczej, wejście to jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Nie ma żadnych przeszkód architektonicznych aby wejść z zewnątrz do holu. W holu znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, w tym także na wózkach inwalidzkich oraz winda. Drugie wejście B do budynku (poradnia dzieci zdrowych, bilanse i szczepienia) znajduje się z boku budynku po stronie prawej. Jest ono w pełni przygotowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Trzecie wejście C do budynku (rehabilitacja, szczepienia) znajduje się z boku budynku po stronie lewej i nie jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind
Korytarze w budynku są bezkolizyjne, nie posiadają progów, mają czytelny i intuicyjny układ. W ciągach schodowych pierwszy i ostatni stopień schodów posiada kontrastowe oznaczenie. W budynku znajduje się winda. W każdej poczekalni dostępne są ławki z podłokietnikami skontrastowanymi z otoczeniem.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych
Przy wejściu A znajduje się Punkt Informacyjny. Na partrze przy stanowisku Rejestracji nr 3 osoba tam zatrudniona jest widoczna spoza blatu, który jest przystosowany do obsługi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dział Rejestracji posiada do kontaktu/użytku pętlę indukcyjną, przenośną lupę elektroniczną z mechanizmem czytania na potrzeby osób niedowidzących, oraz zestaw do komunikacji alternatywnej na potrzeby osób (w szczególności dzieci) z zaburzeniami mowy, słuchu, niedowładami kończyn i innymi wadami wrodzonymi.
Personel Rejestracji został wewnętrznie przeszkolony z zakresu obsługi urządzeń.
Na parterze w części pediatrycznej znajduje się przewijak dla dzieci oraz kącik dla dzieci. W całym budynku są główne tablice informacyjne, tablice kierunkowe oraz tablice z numerami gabinetów i ich funkcją. Przy wejściu A jest zlokalizowany wózek inwalidzki dla dorosłych, a przy wejściu B wózek inwalidzki dla dzieci do wykorzystania. Na parterze budynku poszczególne gabinety opatrzone są tabliczkami brajlowskimi.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Przed budynkiem, bezpośrednio przy wejściu A są oznaczone trzy miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Od tych miejsc parkingowych do wejścia prowadzi trasa wolna od przeszkód.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku może wejść osoba z psem asystującym oraz psem przewodnikiem. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Podstawy języka migowego posiada wyznaczony pracownik Rejestracji.